Kisokos

Tisztelt Érdeklődő!

Az alábbi felületen megpróbálunk egy kis segítséget nyújtani,  hogy könnyebben kiigazodjanak a témában.

Megosztunk egy-két információt és videót melyek hozzájárulnak ismereteik bővítéséhez, hiszen jó döntést csak megfelelő információ birtokában lehet meghozni.




A bútor korpusz a bútor teste.

A korpusz nem látszik, így az legyártható  olcsóbb  (fehér) alapanyagból, mint a front rész.

A korpusz alapanyaga legtöbbször bútorlap.

A konyhabútor korpuszára építik rá a konyhai munkalapot és a frontokat.

A konyhabútor front , a látható ajtók, fiók előlapok. A konyhabútor e része adja a designt. a konyhabútor front alapanyaga lehet :

  • bútorlap
  • MDF fóliás ajtó, vagy festett
  •  acryl bevonatos ajtó
  • Tömörfa... stb.

Munkamagasságok

A padlótól a munkapult felső síkjáig mért távolság, 860, 900, 950 mm. Mi alapból a 860-as magasságot használjuk (100mm lábazat+722mm korpusz+ 38mm munkalap), de természetesen el lehet térni ettől akár egy magasabb lábazattal (120 vagy 150mm) vagy a korpusz magasságának növelésével.

A legtöbb európai konyhabútorgyártó ezen méretre gyártja a korpuszait. Persze azért akadnak kivételek.

A Konyhákról

A konyha mérete, az alakja, a kiállások, a nyílászárók helyzete alapvetően meghatározza, hogy egy helyiségben milyen elrendezésű konyhát lehet kialakítani.Ritka az, hogy már a ház tervezésénél megfelelő figyelmet fordítanak a konyhai kiállások megfelelő elhelyezésére. Általában a meglévő kiállásokhoz kell a konyhatervezést igazítani. Ez nem túl szerencsés, de ez van!  A konyhai elrendezések nevei egyértelműen utalnak arra, hogy hogyan felülnézetből hogyan néz ki a konyha.

Az alábbi konyhatípusok léteznek:

A konyhák kialakítása és berendezése során külön figyelni kell a munkaháromszög szabályra.

A konyhai munkaháromszög lényege, hogy a fő munkaterületeket (élelmiszer-tárolás, mosogatás-előkészítés, sütés-főés) háromszög alakban érdemes elrendezni. A munkaháromszög használatával optimalizálhatóak az egyes munkaterületek közötti távolságok.

Ezzel pedig időt és fáradságot lehet megtakarítani!

A Tolóajtós rendszerekről

A házban nagyon sok felhasználási területet találunk, ahol a tolóajtó megfelelő technikai megoldás lehet. Lehet ez akár kültéri, akár beltéri ajtó. A mi esetünkben kifejezetten a beltéri ajtókra koncentrálunk. Ezek lehetnek térelválasztók, bútorajtók (komód, irattartó....) vagy gardrobe ajtók.

Alapjában véve két nagy csoportot különböztethetünk meg. Vannak az alsó görgős vasalatok, és a felső függesztésűek. Ez utóbbiakat leginkább térelválasztásra, vagy nyíló ajtó helyett használjuk, ahol nem tudunk, vagy nem akarunk a rendelkezésre álló térből elveszteni. Az alsó görgős ajtókat leginkább bútoroknál, beépített szekrényeknél használjuk. Ebben az esetben nagy előnyük, hogy nem kapcsolódnak konkrétan a bútor korpuszához (a bútor vázához), így sokat segítenek a falak hibáinak ( függőleges, derékszög ) eltüntetésében.

Az ajtók vasalatai ( függőleges profil vagy fogantyú profil, vízszintes alsó-felső illetve osztó profilok és az alsó-felső sínek) fémből készülnek. Leggyakrabban acél vagy alumínium profilokat használunk. A betét lehet fa, bútorlap, MDF, tükör, festett üveg (Lacobell), vagy ezek kombinációi. A lehetőségek tárháza határtalan, csupán a fantáziánk és egy-két technikai paraméter szabhat határt.

Folytatjuk! Feltöltés alatt!

Mabara Design
Minden jog fenntartva 2022
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el